|
Cycle Cross Harderwijk Cycle Cross
|
Elite/Beloften
|
|
1 |
Stan Godrie |
ZUNDERT |
2 |
Jordy Luisman |
BERGENTHEIM |
3 |
Eddy van IJzendoorn |
TIEL |
4 |
Tim Ariesen |
RHENEN |
5 |
Jaap de Man |
SPIJKENISSE |
6 |
Paul Timmer |
GASSELTE |
7 |
Nils van Kooij |
KRIMPEN AAN DE LEK |
8 |
Daan de Jonge |
OLDENZAAL |
9 |
Dennis Eikelenboom |
HARDINXVELD |
10 |
Rik van IJzendoorn |
TIEL |
11 |
Nicky Gieskens |
'S-GRAVENHAGE |
12 |
Bryan Borowski |
BERLICUM |
13 |
Koen van de Ven |
VELDHOVEN |
14 |
Sjors Dekker |
ANDIJK |
15 |
Henk Bos |
DRACHTEN |
16 |
Bart Barkhuis |
Haulerwijk |
17 |
Bruce Rayer |
VENLO |
18 |
Pieter Homan |
UITHOORN |
19 |
Olaf Oussoren |
AMERONGEN |
20 |
Henri Mol |
HULSHORST |
21 |
Jefte de Bruin |
Amersfoort |
22 |
Peter van de Put |
DRONTEN |
23 |
Kenny Nijssen |
HAARLEM |
24 |
Romario Riethof |
SCHALKWIJK |
|
|
|
|
|
|
Junioren
|
|
1 |
Lehvi Braam |
DODEWAARD |
2 |
Sieben Wouters |
ZUNDERT |
3 |
Koen van Dijke |
BAARLE NASSAU |
4 |
Fabio Jakobsen |
HEUKELUM |
5 |
Mats Lammertink |
WIERDEN |
6 |
Raymond van de Kruisweg |
oldebroek |
7 |
Joris Nieuwenhuis |
ZELHEM |
8 |
Vincent Kip |
OLDENZAAL |
9 |
Pim van de Klundert |
WOENSDRECHT |
10 |
Sjoerd v.d. Stelt |
NUMANSDORP |
11 |
Teun van den Burg |
BAARN |
12 |
Jordi Talen |
SPIJKENISSE |
13 |
Olaf Remmerswaal |
WOERDEN |
14 |
Rafaël Spier |
HILVERSUM |
15 |
Jimme de Haan |
WAGENINGEN |
16 |
Guido de Neve |
MIDDELBURG |
17 |
Gosse van der Meer |
Surhuizum |
18 |
Kelvin Bakx |
BERGEN OP ZOOM |
19 |
Henk Weerman |
WOLVEGA |
20 |
Floris Wassenaar |
WERNHOUT |
21 |
Thomas Visser |
DRUNEN |
22 |
Hartthijs de Vries |
Kollum |
23 |
Yorick Verberne |
LIEROP |
24 |
Mitchel Vrielink |
ZUTPHEN |
25 |
Ewoud Hartemink |
AMSTERDAM |
26 |
Marvin Bakx |
BERGEN OP ZOOM |
27 |
Michel Hoogendoorn |
EDE |
28 |
Niels Kaptheijns |
WESTERHOVEN |
29 |
Twan van Varik |
DRONTEN |
30 |
Tristan Vlijm |
HULSHORST |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nieuwelingen
|
|
1 |
Pascal Eenkhoorn |
GENEMUIDEN |
2 |
Bram Welten |
MOERGESTEL |
3 |
Max Gulickx |
EINDHOVEN |
4 |
Perry van den Bos |
MAASDIJK |
5 |
Maik van der Heijden |
SCHAIJK |
6 |
Bob Olieslagers |
RIJEN |
7 |
Thijs Wolsink |
Hengelo (O) |
8 |
Thierry Bouckaert |
LISSE |
9 |
Kevin van Bennekom |
CULEMBORG |
10 |
Tom Wijkel |
EXLOO |
11 |
Ruben Bekkers |
TILBURG |
12 |
Robbert Wagenmakers |
ASSEN |
13 |
Wesley Floren |
OSSENDRECHT |
14 |
Jens Dekker |
FLUITENBERG |
15 |
Mario Poldervaart |
ZUIDLAND |
16 |
Dennis van de Kruisweg |
OLDEBROEK |
17 |
Thijs Kool |
AMERSFOORT |
18 |
Viktor Hoog Antink |
OCHTEN |
19 |
Jesse de Haan |
Wageningen |
20 |
David Dekker |
HEDEL |
21 |
Dennis van der Horst |
HASSELT |
22 |
Yannick Vrielink |
ZUTPHEN |
23 |
Marino Noordam |
DE LIER |
24 |
Daan van Sintmaartensdijk |
ZUIDLAND |
25 |
Stijn Oost |
EMMER COMPASCUUM |
26 |
Thomas Hoole |
ZUIDLAND |
27 |
Daan van Meeuwen |
UTRECHT |
28 |
Michael van Steen |
ALPHEN |
29 |
Bram Oosterman |
GIETEN |
30 |
Thijs Bijwaard |
HILLEGOM |
31 |
Wytze de Vries |
'S-GRAVELAND |
32 |
Arjan Beelen |
Hierden |
33 |
Joris Paauwe |
HILVERSUM |
34 |
Stef Niezing |
EXLOO |
35 |
Niek Brouwers |
TILBURG |
36 |
Jeffrey Huisman |
SCHIEDAM |
37 |
Martijn van Deest |
EMMEN |
38 |
Martin Mijnten |
HOEVELAKEN |
39 |
Brendan Berendse |
Purmerend |
40 |
Lars van Uum |
HARDERWIJK |
41 |
Wouter Vermeulen |
BEEK EN DONK |
42 |
Tijmen van den Berg |
Rijssen |
43 |
Gijs Jorna |
DIEMEN |
44 |
Bart de Veer |
VREELAND |
45 |
Stan Gosink |
Coevorden |
46 |
Cor Weerman |
WOLVEGA |
47 |
Joery Nijkamp |
ENSCHEDE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vrouwen
|
|
1 |
Lana Verberne |
LIEROP |
2 |
Bianca van den Hoek |
BUSSUM |
3 |
Reza Hormes |
WIJCHEN |
4 |
Evy Kuijpers |
LIEROP |
5 |
Yara Kastelijn |
NEERKANT |
6 |
Sabrina Stultiens |
MEIJEL |
7 |
Ilona Meter |
HATTEM |
8 |
Laura Verdonschot |
LOMMEL |
9 |
Kim Banga |
EINDHOVEN |
10 |
Esmee Oosterman |
GIETEN |
11 |
Hannah Welter |
AMSTERDAM |
12 |
Lotte Eikelenboom |
HARDINXVELD GIESSENDAM |
13 |
Maud Kaptheijns |
WESTERHOVEN |
14 |
Marjolein Wijkel |
EXLOO |
15 |
Delore Stougje |
ZUIDLAND |
16 |
Annemarie Worst |
NUNSPEET |
17 |
Daimy Hellemons |
HOEVEN |
18 |
Femke van Kessel |
Nijmegen |
19 |
Fleur Nagengast |
BEILEN |
20 |
Céline van Houtum |
DEN DUNGEN |
21 |
Pernilla van Rozelaar |
MEDEMBLIK |
22 |
Anouk Rijff |
Valkenswaard |
23 |
Nike Beckeringh |
AMSTELVEEN |
24 |
Rylana Soepenberg |
DEN HAAG |
25 |
Floor Weerink |
EXLOO |
26 |
Rachelle van Kappel |
WOERDEN |
27 |
Charlotte Lenting |
DIDAM |
28 |
Yvette Broex |
OUDERKERK AAN DE AMSTEL |
29 |
Hanneke de Goeje |
LEIDEN |
30 |
Rosa Visscher |
AMERSFOORT |
31 |
Madeleen Hartemink |
AMSTERDAM |
32 |
Sophie van den Bosch |
AMERSFOORT |
33 |
Chloë Spier |
HILVERSUM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters
|
|
1 |
Marcel Scheffer |
DOETINCHEM |
2 |
Edwin Raats |
HELMOND |
3 |
Lars Rietveld |
OUDEWATER |
4 |
Jan Grootkarzyn |
ELBURG |
5 |
Nils ten Brinke |
APELDOORN |
6 |
Watze Vroom |
WAGENINGEN |
7 |
Dennis Craanen |
BODEGRAVEN |
8 |
Cees Quint |
DEIL |
9 |
Ton van Korven |
DIESSEN |
10 |
Gert Ruitenberg |
OOSTERWOLDE GLD |
11 |
Jan de Vries |
NIJEHOLTPADE |
12 |
Jan Gudde |
NOOTDORP |
13 |
Adriaan van Londen |
TIEL |
14 |
Ad Guldemeester |
AMERSFOORT |
15 |
Willard Gerritsen |
UITHOORN |
16 |
Bert Jan Hamer |
HATTEM |
17 |
Bennie van den Heuvel |
STRIJEN |
18 |
Ton de Haan |
WAGENINGEN |
19 |
Harry Hanneuse |
AMERSFOORT |
20 |
Derk Tellegen |
HEERDE |
21 |
Raimon Knip |
KORTENHOEF |
22 |
Richard Visscher |
PIJNACKER |
23 |
Frank Nijssen |
HAARLEM |
24 |
Udo Janssen |
PAPENDRECHT |
25 |
Roland van Erp |
BEST |
26 |
Pieter Heidema |
Wilnis |
27 |
Jan van Herwijnen |
BUSSUM |
28 |
Mark Janssens |
RHENEN |
29 |
Hein te Riele |
NIJMEGEN |
30 |
Karel Verdonschot |
NIJMEGEN |
31 |
Hein Vinke |
AMERSFOORT |
32 |
Wim Hakvoort |
EEMNES |
33 |
Sjon van den Berg |
ZEVENHOVEN |
34 |
Edward Rietbergen |
MAASTRICHT |
35 |
John Verdam |
ACHTERVELD |
36 |
Rene Gerritsen |
BEMMEL |
37 |
Barend Motshagen |
NIJKERK GLD |
38 |
Johan Hofmeijer |
heerde |
39 |
Hans Steekers |
NOORDWIJKERHOUT |
40 |
Jan Jacob Beckeringh |
AMSTELVEEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amateurs/Sportklasse
|
|
1 |
Ivar Hartogs |
AMERSFOORT |
2 |
Peter van den Heuvel |
BAKEL |
3 |
Freek de Jong |
vught |
4 |
Tom Davids |
NIJMEGEN |
5 |
Leon Brouwer |
ROTTERDAM |
6 |
Mattijn Motshagen |
NIJKERK GLD |
7 |
Patrick de Laat |
BERLICUM |
8 |
Niels van Baar |
WOERDEN |
9 |
Jordy Beuker |
HUIZEN |
10 |
Mike Boer |
ROZENBURG |
11 |
Bjorn Beldman |
RIJSSEN |
12 |
Marc Scholman |
MONTFOORT |
13 |
Luuk van Vliet |
MIJDRECHT |
14 |
Mike van Veelen |
ARNHEM |
15 |
Piet Smits |
HAZERSWOUDE DORP |
16 |
Dimitri Veerman |
HUIZEN |
17 |
Johnny Kleingeld |
Maasbree |
18 |
Maarten Boonen |
HARDERWIJK |
19 |
Michael Breedt |
DIEMEN |
20 |
Axel Dekker |
HOOGLANDERVEEN |
21 |
Jan-Albert Krans |
DE WILP GN |
22 |
Jort de Boer |
AMSTERDAM |
23 |
Fred van Zanten |
ARKEL |
24 |
Jochem Koren |
bussum |
25 |
Jeroen Claessen |
HOEVEN |
26 |
Mitja van Toorenburg |
Almere |
27 |
Jan-Tijs Heideveld |
ZWOLLE |
28 |
Tom Meulendijks |
Nijmegen |
29 |
Jan Prenger |
ANDEREN |
30 |
Pascal Wesselink |
|
31 |
Dennis Moolhuijsen |
Rijsenhout |
32 |
Henk de Jong |
MIJDRECHT |
33 |
Theo van Ginkel |
WOUDENBERG |
34 |
Rik Brouwer |
Nijmegen |
35 |
Jim Koren |
Zeewolde |
36 |
Benny van der Kooi |
NOARDBURGUM |
37 |
Gerwin Groenewege |
ELBURG |
38 |
Guido Delnoije |
MECHELEN |
39 |
Michael van Meerland |
Uithoorn |
40 |
Mike Kuyper |
IJSSELMUIDEN |
41 |
Gerard Wijma |
SURHUISTERVEEN |
42 |
Frank Achterberg |
ZWOLLE |
|
|